> Vo svete internetu sa dozvedáme aj to čo sami nechceme. Čítame a hľadáme veci a dozvedáme sa všetko čo nás zaujíma. Ale sú informácie na webe pravdivé alebo je to všetko len fejk ?
» V tomto roku prišla pre Google veľká zmena , bude obsahovať nové filtre ktoré majú mať dôležité a pravdivé informácie . Zámerom bolo aby vo smartphone sme vždy našli len pravdivé informácie vo vyhladači Google. Ak Google zistí že niektorá web stránka alebo online web Google ho nezruší , ale posunie ho vo vyhľadávaní smerom na dol. To znamená že ak si budete hľadať v prehliadači informáciu , stránku ktorú odsunul vyhľadáte až na poslednom mieste. Poďme na to ale príkladom .Ak vy založíte blog napríklad o autách , a budete mať pravdivé informácie , no gramatické chyby Google váš blog ohodnotí ako nedôveryhodný a šanca na objavenie vášho blogu o autách klesne na minimum a tým pádom nebude Vás blog ani vo vyhľadávaní a ani ho nikto nenájde.
· Veľa ľudí používa na vyhľadávanie informácií prehliadač Google. Skôr ako kliknete na stránku v ktorej si chcete nájsť informácie , Google vyhodnotí či sú vyhľadanie stránky dostatočné dôveryhodne. Potom nájde stránky z informáciami ktoré ste vyhľadávali. Toto vyhodnotenie trvá len niekoľko pár sekúnd no vyhodnotí tisícky stránok z obsahom ktorú ste vyhľadávali.
v Je Facebook dôveryhodný zdroj ?
o Okrem toho že si môžete na tejto sociálnej sieti chatovať a hľadať nových priateľov , nájdete tam kopec informácií ktoré Vás môžu zaujímať. Napríklad varenie , technika , zdravie , hry , blogy a podobne. Facebook však nerieši či sú informácie na sociálne sieti pravdivé alebo nie. Nepravdivé informácie alebo to môžeme nazvať hoax má na starosti Google. Ak Google povie že sú informácie zdieľanie na Facebooku pravdivé budú tam uverejnene. Avšak dosť často sa stretávame aj z informáciami ktoré sú Hoax , a stále sa objavujú na sociálnej sieti.